Snowshoe

.

Opis Rasy

Kot Snowshoe to uroczy kot długowłosy, który pochodzi z USA. Snowshoes dorastają do maksymalnie 8 kg wagi i cechuje je delikatny, ale silny organizm. Ma długą i miękką sierść i okrągłe łagodne oczy.

Wygląd

Snowshoes to duże koty o ciałach w kształcie trójkąta. Ich głowa jest szeroka, a uszy są średniej wielkości. Posiadają silne nogi i szerokie grzbiety. Ich sierść jest bardzo długa i miękka i może być biała, brązowa lub czarna. Mają też brązowe, zielone lub niebieskie oczy.

Zachowanie i Charakter

Koty Snowshoe to zwierzęta bardzo przyjazne i towarzyskie. Uwielbiają, gdy są w centrum uwagi i są bardzo przywiązane do swoich właścicieli. Są bardzo ciekawskie, inteligentne i towarzyskie.

Pielęgnacja

Koty Snowshoe mają bardzo długą i miękką sierść, która wymaga regularnego czesania. Ponadto sierść powinna być utrzymywana w czystości, co oznacza, że powinna być regularnie myta. Koty te również wymagają regularnych wizyt u weterynarza i zabiegów typu szczepienia.

Ile żyje i na co choruje

Kot Snowshoe żyje około 12-14 lat. Podobnie jak inne koty, są podatne na typowe choroby kocie, takie jak wścieklizna, kocia bielactwo, choroby wieku starczego i choroby przewodu pokarmowego.

Szczeniaki i Hodowla

Szczeniaki Snowshoe zazwyczaj są zdrowsze i silniejsze niż szczenięta innych ras. Hodowcy Snowshoe powinni wybrać odpowiedniego, zdrowego partnera, którego cechy genetyczne pomogą wyprodukować silne i zdrowe potomstwo.

Cena

Cena szczeniaka kota Snowshoe zależy od czystej rasowości, pochodzenia rodzicielskiego i od lokalnego handlarza. Zazwyczaj ceny mieszczą się w przedziale od 600 do 1000 dolarów.

Historia Rasy

Koty Snowshoe zostały po raz pierwszy wyhodowane w Vietnamie w latach 70. w XX wieku. Ich cechy oryginalne i wyjątkowe sprawiły, że szybko stały się popularne w USA.

Dla Kogo

Koty Snowshoe są idealne dla małych rodzin i osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas z kotem. Snowshoes są bardzo przyjacielskie i towarzyskie, co sprawia, że są świetną opcją dla rodzin z dziećmi.

Ciekawostki

Snowshoes są znane z tego, że bardzo lubią wodę. Lubią też bawić się w każdym miejscu i lubią skakać na duże wysokości.

Popularne Imiona

Dla kota Snowshoe popularnymi imionami są: Snowy, Snowball, Fluffy i Snuggles.

Czego Nie Może Jeść

Koty Snowshoe nie mogą jeść żadnych produktów mlecznych, szczególnie nabiału. Powinny również unikać słodyczy i czekolady, które mogą być dla nich szkodliwe.

Żywienie Szczeniąt

Szczenięta Snowshoe powinny być karmione zbilansowanym pożywieniem, które obejmuje mięso i warzywa. Ważne jest również, aby szczenięta były regularnie dokarmiane, i powinny być karmione w niewielkich ilościach co najmniej cztery razy dziennie.