Zoo Atlanta – jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych w USA


Opis

Zoo Atlanta jest jednym z pięciu najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Zoo posiada ponad 200 gatunków zwierząt, które są zaspokojone różnymi warunkami ich życia. Zoo cieszy się dużą popularnością, jako miejsce edukacji, przyjemnego spędzenia wolnego czasu, a także miejsce, w którym odbywają się wydarzenia i wystawy.

Atrakcje – co warto zobaczyć

W Zoo Atlanta odwiedzający mają okazję zobaczyć różne zwierzęta, od małych gryzoni po wielkie słonie. Na terenie zoo znajdują się także charakterystyczne budowle, takie jak Ford African Rain Forest Pavilion, Country Bear Jamboree oraz Georgia Swamp. Odwiedzający mogą również odbyć wycieczkę, podczas której będą mieli możliwość karmienia zwierząt lub nawet wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych.

Bilety i cennik

Do zoo można wejść tylko po wcześniejszej rezerwacji wstępu, a ceny biletów obejmują wstęp do zoo, wstęp do przejazdu kolejką oraz możliwość spotkania i karmienia zwierząt. Bilety dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat są nieco tańsze niż bilety dla dorosłych. Oprócz biletów wstępu istnieje również możliwość wykupienia karnetów, które dają darmowe wstępy do zoo na cały rok.

Praktyczne informację

Ogrodzieniec Atlanta jest otwarty od 9.00 do 20.00, z wyjątkiem świąt. Parking i wstęp mają bezpłatny dostęp. Wakacje i dni świąteczne są często bardzo zatłoczone, więc jeśli chcesz uniknąć tłumów, najlepiej odwiedzić zoo rano.

Czy warto

Zoo Atlanta oferuje wyjątkowe doświadczenie, gdzie można nauczyć się o zwierzętach i kulturze na całym świecie. Jest to również idealne miejsce do zorganizowania imprezy okolicznościowej. Odwiedzając Zoo Atlanta, możesz spodziewać się wyjątkowych atrakcji, szerokiej gamy zwierząt, pięknych ogrodów i rozrywek z całej rodziny.

Podsumowanie i dane kontaktowe

Zoo Atlanta jest najstarszym i największym ogrodem zoologicznym w Stanach Zjednoczonych. Park oferuje szeroką gamę zwierząt, atrakcji, wycieczek, warsztatów edukacyjnych i zabaw z całą rodziną. Zwiedzający mogą również skorzystać z biletów ulgowych. Zoo jest czynne od 9.00 do 20.00, w wyjątkowych przypadkach świąt. Więcej informacji i rezerwacji można uzyskać na stronie internetowej Zoo Atlanta lub poprzez kontakt telefoniczny pod numerem (+1 404 624 5707).