Wyżeł włoski

Opis rasy

Wyżeł włoski to starsza rasa psów, ale ciągle bardzo popularna. Są one uważane za inteligentne, wierne i energiczne psy. Jako pies myśliwski Wyżeł włoski wykorzystywany jest do polowania na drobne zwierzęta.

Wygląd

Wyżeł włoski jest średniej wielkości, silnej konstrukcji o długim i gęstym futrze. Charakterystyczne cechy włoskiego wyżła obejmują wystające uszy, mocne łapy i długi ogon. Kolor sierści może być różny od żółtego, brązowego, szarego do czarnego.

Zachowanie i charakter

Wyżły włoskie są bardzo energicznymi psami, które lubią biegać po ogrodzie lub parku. Są one towarzyskie i inteligentne, ale bardzo skoncentrowane, co czyni je doskonałymi psami do wyścigów. Są one bardzo zżyte z właścicielem, ale czasami mogą być zbyt podejrzliwe wobec obcych.

Pielęgnacja

Wyżeł włoski musi być regularnie szczotkowany i od czasu do czasu czesany. Zwierzęciu należy codziennie sprawdzać uszy, by uniknąć infekcji, a czasami konieczne jest strzyżenie paznokci.

Ile żyje i na co choruje

Wyżeł włoski żyje od 10 do 12 lat i jest uważany za dość zdrową rasę psa. Najczęstszymi chorobami, z którymi mogą mieć problemy, są dystrofia mięśniowa, niedobór alfa-1-antytrypsyny, problemy ze stawami i alergie skórne.

Szczeniaki i hodowla

Wyżeł włoski zyskuje popularność jako pies rodzinny. Szczenięta rasy wyżła włoskiego są bardzo aktywne i muszą być dobrze wychowywane i szkolone, aby osiągnąć swój maksymalny potencjał. Wyżły włoskie powinny być kupowane wyłącznie z dobrych i sprawdzonych hodowli.

Cena

Cena wyżła włoskiego waha się od 500 do 1000 dolarów. Cena może się różnić w zależności od szczeniaka i linii hodowlanej.

Historia rasy

Wyżeł włoski pochodzi z Włoch i od wieków był używany jako pies myśliwski. Jest to jedna z najstarszych ras psów.

Dla kogo

Wyżeł włoski jest doskonałym psem dla rodzin z dziećmi, którym podobają się aktywne i inteligentne zwierzęta. Jest to dobry pies dla osób, które chcą się uczyć i ćwiczyć szkolenie psów.

Ciekawostki

Wyżeł włoski jest bardzo inteligentnym psem, który może wykonywać wiele sztuczek i szybko się uczyć. W Stanach Zjednoczonych wyżły włoskie są często używane jako psy terapeutyczne.

Popularne imiona

Popularne imiona dla Wyżła włoskiego to Bella, Max, Molly, Lucy, Luna, Daisy, Sophie, Bailey, Jack i Charlie.

Czego nie może jeść

Wyżły włoskie powinny unikać słodyczy, ziemniaków i trujących owoców, takich jak gruszki i jabłka.

Żywienie szczeniąt

Szczenięta Wyżła włoskiego powinny jeść suchą karmę dla szczeniąt, które zawiera wszystkie składniki odżywcze i witaminy, których potrzebują, aby rosnąć szybko i silnie.