Wyżeł niemiecki krótkowłosy

.

Opis rasy

Wyżeł niemiecki krótkowłosy to selektywnie hodowana rasa psa. To duże, silne i wytrzymałe psy, przedstawiciele współczesnej dobrze zbilansowanej rasy. Wyżele są energiczne, przyjaźnie nastawione do ludzi i doskonale sprawdzają się jako rodzinne psy lub przyjaciele.

Wygląd

Wyżele mają proporcjonalną budowę ciała, silny i krótki grzbiet, szeroki głęboki klatka piersiowa oraz długie, mocne i proste nogi. Mierzone z boku głowa jest niemal trójkątna, ma słusznej długości, zaokrągloną czapeczkę, długie i wąskie uszy i silny kufę. Ich sierść jest odporna na zabrudzenia, średniej długości i ciemna w kolorze. Ogon jest wyprostowany i umiarkowanie długi.

Zachowanie i charakter

Wyżel niemiecki krótkowłosy to wspaniałe psy rodzinne, które uwielbiają przebywać w towarzystwie człowieka. Są to energiczne i zabawne psy, które zawsze mają ochotę do zabawy. Są posłuszne i łatwo je wychować. Przepisują się doskonale do środowisk rodzinnych. Są też bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i zazwyczaj łatwo rozpoznają obce osoby.

Pielęgnacja

Pielęgnacja wyżła niemieckiego krótkowłosego jest prosta. Należy regularnie szczotkować psią sierść, aby zapobiec splątaniu i matowieniu. Regularnie czyścić i wycierać uszy jest także ważne, aby przywrócić im połysk i zapobiec chorobom.

Ile żyje i na co choruje

Średnia długość życia wyżła niemieckiego krótkowłosego wynosi około 12-14 lat. Niektóre z najczęstszych schorzeń tej rasy obejmują dysplazję stawów biodrowych, łagodne lub ostrą skoliozę i dyskopatie.

Szczeniaki i hodowla

Szczenięta Wyżła niemieckiego krótkowłosego są słodkie i ciekawskie, a także bardzo wrażliwe. Szczeniaki tej rasy szybko uczą się i poświęcają swoim właścicielom wiele uwagi i miłości. Hodowla Wyżła należy do trudniejszych, gdyż wymagają wielu lat doświadczenia i wiedzy, a także wysokiego poziomu wychowania szczeniąt i ocena ich temperamentu.

Cena

Cena szczenięcia Wyżła niemieckiego krótkowłosego zależy od wielu czynników, w tym od wieku, organizacji hodowlanej, pochodzenia rodziców, wyglądu, itp. Zaczyna się od kilkuset złotych, a dobrej jakości szczenięta mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Historia Rasy

Wyżel niemiecki krótkowłosy wywodzi się z Niemiec i jest jednym z najstarszych wyżłów w Europie. Rasa ta pochodzi z dalekich przodków, takich jak Bloodhound, Mastiff, Pinscher i Terrier. Rasa ta została stworzona w XIX wieku, by stróżować i polować na zwierzęta.

Dla kogo?

Wyżle niemiecki krótkowłosy są doskonałymi psami dla rodzin o średnim doświadczeniu z psami. Psy te są aktywne, ale nie nadmiernie energiczne, co czyni je doskonałymi towarzyszami do spacerów. Potrzebują dużo uwagi i miłości, więc są idealnymi towarzyszami dla dzieci.

Ciekawostki

Wyżel niemiecki krótkowłosy jest jedną z najbardziej inteligentnych ras psów na świecie. Szybko się uczą i są w stanie wykonać wysoki poziom dowolnego polecenia w tak krótkim czasie. Są bardzo towarzyskie i nie najlepiej znoszą samotność.

Popularne imiona

Popularne imiona dla Wyżła niemieckiego krótkowłosego obejmują Daisy, Max, Bella, Lucy, Molly, Charlie, Buddy, Jack, Rocky i Sasha.

Co nie może jeść?

Pies Wyżel niemiecki krótkowłosy nie powinien jeść przetworzonego jedzenia, takiego jak chipsy, słodycze i słone przekąski. Zaleca się, aby wyżel niemiecki krótkowłosy jadł jedzenie dostosowane do jego rasy.

Żywienie szczeniąt

Żywienie szczenięcia Wyżła niemieckiego krótkowłosego powinno obejmować wysokiej jakości suche karmy dla szczeniąt. Ryż z piersi kurczaka lub indyka, z warzywami, są dobrym dodatkiem do codziennej diety. Preferowane są witaminy i minerały w czystej, przystępnej formie.