Wilczak czechosłowacki

Opis rasy

Wilczak czechosłowacki jest rasą psa sredniej wielkosci, pochodzącą z Czech i Słowacji. Na wierzchu posiada grubą warstwę sierści, która może przyjmować dowolny kolor, jednak dominującymi odcieniami są niebieski, czerwony i szary. Są silnymi i odpornymi psiakami, które szczególnie cenią sobie wolność i swobodę.

Wygląd

Wilczak czechosłowacki ma sredniej wielkosci, twardy i szczupły ciało, z równomiernymi proporcjami. Głowa ma oryginalny i charakterystyczny kształt, oczy są okrągłe i wyraziste. Ucho są sredniej wielkosci i przylegają do głowy. Ogon ma długość do kolana i jest często kręcony.

Zachowanie i charakter

Wilczaki czechosłowackie są bardzo inteligentne, silne i czujne. Załapały się wszelkich poleceń i są w stanie wykonywać je szybko i skutecznie. Są lojalni, lojalni i posłuszni ich właścicielom. Jako psy stróżujące są czujne i czujne, dlatego też doskonale nadają się do pilnowania domu.

Pielęgnacja

Prawidłowa pielęgnacja jest bardzo ważna dla wilczaków, ze względu na ich gęstą sierść. Należy regularnie czesać ich sierść, aby zapobiec zarośliom. Wilczaki czechosłowackie muszą również być regularnie szczepione, aby zapobiec chorobom zakaźnym i zapewnić zdrowie dla psa i jego rodziny.

Ile żyje i na co choruje

Przeciętna długość życia wilczaków czechosłowackich wynosi od 10 do 12 lat. Może cierpieć na typowe choroby rasowe, takie jak dysplazja stawów biodrowych, ślepota i choroba Legg-Calve-Perthesa. Ważne jest, aby regularnie je badać, aby zapobiec i zdiagnozować wszelkie problemy zdrowotne jak najszybciej.

Szczeniaki i hodowla

Szczeniaki wilczaków czechosłowackich są bardzo energiczne i pełne życia. Zapewnianie tym szczeniakom odpowiedniego treningu, zabaw i zajęć, aby zapobiec zachowaniu problemowemu w przyszłości. Hodowcy tej rasy są zobowiązani wybrać mioty o wysokiej jakości, szczególnie w stosunku do zdrowia i charakteru.

Cena

Cena wilczaków czechosłowackich zależy od ich linii pochodzenia, jak również od różnych czynników ceny, takich jak wiek, wygląd i charakter. Przeciętna cena szczeniaka waha się od $500 do $800, chociaż szczeniaki z lini championship mogą być nawet wyższe.

Historia rasy

Wilczak czechosłowacki powstał w latach 30-tych XX wieku z innych linii psów rasowych, takich jak owczarek szkocki, owczarek niemiecki, rottweiler i husky. Finałem inżynierii genetycznej była uzyskana mieszanka cech, która stała się charakterystyczna dla tej rasy.

Dla kogo

Wilczaki czechosłowackie są idealne dla rodzin, które chcą aktywnie spędzić czas, ponieważ te psy uwielbiają bawić się, spacerować i kochać. Nawet osoby mieszkające w mieszkaniu, które są w stanie zapewnić im mnóstwo aktywności i pieszczot, będą doskonałymi właścicielami wilczaka.

Ciekawostki

Wilczak czechosłowacki jest uważany za najpiękniejszego wilka, jaki mógł istnieć, i nadal jest dziś bardzo ceniony w swojej ojczyźnie i w całej Europie. Jedna z najsłynniejszych postaci jest odkrywca Vasco da Gama, który podczas swojej podróży do Indii miał towarzysza w postaci wilczaka czechosłowackiego.

Popularne imiona

Popularne imiona dla wilczaków czechosłowackich obejmują: Max, Bella, Daisy, Buddy, Duke, Luna, Maggie, Daisy, Cody, Toby, Molly, Duke i Lucy.

Czego nie może jeść

Wilczaki czechosłowackie nie powinny spożywać produktów mięsnych w stanie surowym, takich jak kości i chrząstki, ponieważ mogą one powodować zakłócenia żołądkowe i inne zdrowotne problemy. Nie powinny oni również jeść czekolady, drożdży i produktów mącznych.

Żywienie szczeniąt

Żywienie szczeniaków wilczków czechosłowackich powinno składać się z wysokiej jakości paszy dla szczeniąt. Wybierając karmę, należy wybrać karmę specjalnie skomponowaną dla szczeniąt psów. Należy dawać szczeniakom odpowiednie ilości wody, nawet w miarę wzrostu i aktywności.