Valley bulldog

Opis rasy

Valley Bulldog to rasa powstała z krzyżowania fundacion Bulldoga z American Pit Bull Terrier. Jest to tym samym połączenie dwóch wytrwałych i silnych psów. Valley Bulldogs mają przeciętną wielkość między 15 a 20 cm wysokości i ważą od 30 do 45 funtów. Są one znane z bycia bardziej uległymi niż ich przodkowie i zwykle są spokojni i towarzyscy.

wygląd

Klasyczne cechy American Bulldog i American Pit Bull Terrier można dostrzec w Valley Bulldogu. Charakteryzuje je krótka podszerstek podczas skóry i krótka sierść na ich głowie, która jest delikatniejsza w dotyku niż na ich ciele. Uszy są zwykle płaskie lub lekko zwisające, a ogon jest zazwyczaj skrócony. Valley Bulldogs mają szeroki grzbiet, silne łapy i ciało o niskim profilu. Ich oczy są szerokie, okrągłe lub lekko zaokrąglone, zazwyczaj ciemne. Ich kolory sierści mogą obejmować mieszankę odcieni brązu, czerni, białego i rudego.

Zachowanie i charakter

Valley Bulldogs są znane z bycia łagodnymi, spokojnymi i oddanymi psami. Uwielbiają współpracę i są dobrze wychowanymi psami. Ich uległa natury powoduje to, że są one idealnymi psami dla rodziny i są cudownymi towarzyszami. Są one choćby bardzo wrażliwe i uczłowieczony.

Pielęgnacja

Valley Bulldogs wymagają minimalnej pielęgnacji w porównaniu do innych ras. Ich krótka sierść oznacza, że nie trzeba jej często szczotkować. Psów tego typu należy kąpać tylko wtedy, gdy to konieczne. Ważne jest, aby regularnie kontrolować zęby, uszy i włosy szczeniaka, aby uniknąć problemów zdrowotnych.

Ile żyje i na co choruje

Valley Bulldogs żyją około 12 do 14 lat. Wraz z wiekiem mogą one mieć problemy zdrowotne, takie jak cele, problemy skórne i dysplazja stawów biodrowych.

Szczeniaki i hodowla

Valley Bulldogs urodzą się w stadach od 4 do 8 szczeniąt. Hodowcy powinni być wybrani w odpowiedzialny sposób, ponieważ mogą one mieć problemy zdrowotne. Powinien zostać przeprowadzony wywiad w celu ustalenia czy hodowla ma doświadczenie ze zdrowymi rodzicami.

Cena

Cena Valley Bulldoga zależy od rasy rodziców, doświadczenia hodowcy i lokalizacji. Szczeniaki z wywiadem hodowcy mogą kosztować w przedziale od 1000 do 3000 USD.

Historia rasy

Początki Valley Bulldoga sięgają połączenia American Bulldog i American Pit Bull Terrier, które były używane do pracy w miejscach takich jak farmy, pole i łączki. Obróbka mięsa i różne prace gospodarskie były ich głównymi zadaniami.

Dla kogo

Valley Bulldogs to odpowiedni wybór dla ludzi, którzy szukają osobistej i niezawodnej obrony. Valley Bulldogs są bardzo lojalni i oddani, dlatego świetnie nadają się do użycia w domu lub w rodzinie z dziećmi.

Ciekawostki

Vallee Bulldogs są bardzo sprytne i radzą sobie dobrze w różnych aktywnościach, takich jak agility, tropienie i search and rescue.

Popularne imiona

Popularne imiona dla Valley Bulldogs obejmują Buddy, Max, Daisy, Jack, Lucy, Rocky i Maggie.

Czego nie może jeść

Nie należy podawać Valley Bulldogom czekolady, ogórków, cebuli, czosnku, roślin strączkowych, ziemniaków, sera i ciasta. Wszystko to może wywołać biegunkę lub inne konsekwencje zdrowotne.

Żywienie szczeniąt

Valley Bulldog szczenięta powinny być karmione dwa lub trzy razy dziennie. Najlepszym wyborem jest żywność weternaryjna pięćdziesięciu procentami składająca się z mięsa, zbóż i innych składników odżywczych. Należy unikać produktów, które zawierają dużo dodatków, takich jak sól, barwniki, wzmacniacze smaku i konserwanty.