Gończy Schillera

Opis rasy

Gończy Schillera to wysokoenergetyczny, wielozadaniowy pies myśliwski. Jest to duży pies, o masywnej i silnej budowie, który dorasta do ok. 63 cm w kłębie i waży do 37 kg.

Wygląd

Gończy Schillera ma krótką, gęstą sierść, która może być miedziana, szara lub czarna. Ma szeroką głowę, płaski, długi nos, czarne oczy i szeroki, prosty grzbiet.

Zachowanie i charakter

Gończy Schillera to bardzo towarzyski pies, który uwielbia być w centrum uwagi. Jest inteligentny, szybko się uczy i lubi popisywać się swoimi talentami. Jest również bardzo przyległy, żywiołowy i skory do pracy.

Pielęgnacja

Gończy Schillera ma krótką sierść, która wymaga minimalnego usuwania martwych włosów i czyszczenia. W zimie sierść wymaga częstego szczotkowania, aby zapobiec zanieczyszczeniu i zamarzaniu.

Ile żyje i na co choruje

Gończy Schillera żyje średnio aż 12 lat. Rasa ma skłonność do pewnych chorób oczu i uszu, takich jak dysplazja stawów, obrzęki tarczycy i dysplazja stawu biodrowego.

Szczeniaki i hodowla

Szczeniaki Gończy Schillera są zazwyczaj zdrowe i aktywne. Hodowla tej rasy ma na celu zachowanie jej charakterystycznych cech, takich jak inteligencja, temperament i przywiązywanie się do właściciela.

Cena

Gończy Schillera są względnie drogie i kosztują od 1500 do 2500 dolarów amerykańskich.

Historia rasy

Gończy Schillera powstał jako mieszanka Doga niemieckiego, Gończy Austriackiego i Gończy Szkockiego. Rasa ta była popularna wśród myśliwych i była wykorzystywana do zdobywania myszy i ptaków.

Dla kogo

Gończy Schillera jest idealny dla aktywnych właścicieli, którzy lubią spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Są to idealne psy dla osób uprawiających sporty i psich zawodów, ale też bardzo dobrze nadają się do bycia wspaniałymi kompanami w domu.

Ciekawostki

Gończy Schillera mają szczególną predyspozycję do polowania na starowki, co sprawia, że denerwują się na hałas i uciekają za jeleniami.

Popularne imiona

Jednymi z najczęstszych imion dla Gończy Schillera są Max, Bella, Charlie, Lucy, Daisy i Rocky.

Czego nie może jeść

Gończy Schillera powinien unikać produktów, które są wysokokaloryczne, wysokotłuszczowe lub bogate w cukier. Nie powinien jeść owoców cytrusowych, winogron, czekolady ani słodyczy.

Żywienie szczeniąt

Szczeniaki Gończy Schillera powinny jeść wysokiej jakości karmę dla psów o wysokiej zawartości białka i małej ilości tłuszczu. Najlepiej, aby posiłki były podzielone na trzy małe porcje. W okresie dojrzewania szczenięta powinny dostawać większą porcję karmy.