Foxhound angielski


Opis rasy

Foxhound angielski jest rasą psów myśliwskich z gatunku Chartpoole, znanych jako pies myśliwski od XVI wieku. Ta rasa jest spokojna i pewna siebie, a także inteligentna i energiczna. Foxhound angielski ma piękne i błyszczące futro, które wymaga regularnej pielęgnacji.

Wygląd

Foxhound angielski mają cienką linię wzrostu, wyraźny tułów o średniej długości i silne, umięśnione nogi. Pies ten ma silny, skierowany do przodu pysk, proporcjonalne uszy i spiczasta końcówkę ogona. Foxhound angielski jest wysoce zróżnicowaną rasą w odniesieniu do długości i gęstości futra, które może być krótkie lub długie na bokach tułowia. Ich futro jest gęste, błyszczące i występuje w szerokiej gamie kolorów, w tym żółty, brązowy, szary i czarny, a czasem też w mieszaninach tych kolorów.

Zachowanie i charakter

Foxhound angielski są znane z ich zdolności do pracowania w grupie. Są to niezależne i niezwykle wytrwałe psy, które są skorzy do spędzania długich godzin na polowaniu. Pies tej rasy jest opiekuńczy i bardzo towarzyski, dlatego potrzebuje dużo uwagi i wyprowadzania codziennie. Nie są one zalecane do długich godzin samotnego przebywania.

Pielęgnacja

Foxhound angielski wymaga regularnej pielęgnacji. Ich sierść wymaga szczotkowania co dwa tygodnie, aby zapobiec skręcaniu i zbijaniu się. Wyczesując sierść pomagasz usunąć martwe włosy i skórę, dzięki czemu sierść pozostanie lśniąca i zdrowa. Należy też czyścić uszy, zęby i pazury Foxhound angielskiego co najmniej raz w tygodniu.

Ile żyje i na co choruje

Foxhound angielski żyją średnio od 10 do 12 lat. Z powodu swojej energii, Foxhound angielski jest odporny na wiele typowych problemów zdrowotnych. Jednak, ze względu na swoją budowę, mogą one cierpieć na problemy z kręgosłupem i stawami, a także problemy z żołądkiem i układem pokarmowym.

Szczeniaki i hodowla

Foxhound angielskie jest rasą uprawianą zarówno w hodowlach, jak i w domu. Havyards Foxhound Angielski jest rasą spokojną, ale potrzebuje dużo ćwiczeń, aby się rozwijać. Wybierając szczeniaka Foxhound angielskiego, warto spędzić dużo czasu na wybieraniu potencjalnego pupila, upewniając się, że był wychowywany i karmiony zgodnie z zasadami hodowli.

Cena

Foxhound angielski jest silnym psem, ale dość drogi. Szczeniaki Foxhound Angielskiego kosztują od 800 do 2500 dolarów, w zależności od hodowli, marki i dostępności. Kupno szczeniaka wymaga wydania dodatkowych środków na szczepienia, odrobaczanie, chipowanie, a także akcesoria, które będą mu potrzebne od pierwszych dni w jego nowym domu.

Historia rasy

Foxhound angielski został utworzony w Anglii w szesnastym wieku, kiedy angielski król Jakub I sprowadził do Wielkiej Brytanii inne rasy z Francji, Niemiec i Holandii. W celu uzyskania doskonałej pracy myśliwskiej na tej wyspie powstała mieszanka tych ras.

Dla kogo

Foxhound angielski jest odpowiedni dla doświadczonych właścicieli psów, którzy będą w stanie dostarczać im dużo ćwiczeń i wyprowadzać je codziennie. Są wspaniałymi towarzyszami dla ludzi lubiących aktywność fizyczną, taką jak bieganie i spacerowanie po lesie.

Ciekawostki

Warto wspomnieć, że Foxhound angielski jest wymieniony w dziele Shakespeara „Romeo i Julia” i został zauważony w innych dziełach literackich. Oprócz działalności myśliwskiej, te psy mają doskonały węch i są często używane do wyszukiwania i ratownictwa.

Popularne imiona

Popularne imiona dla Foxhoundów angielskich obejmują: Bess, Daisy, Delta , Duke, Enzo, Jake, Lily, Milo, Rupert i Zoe.

Czego nie może jeść

Foxhound angielski powinien unikać czekolady, kostek cukru, kwaśnych jagód, winogron, suszonych moreli i rodzynek, czosnku i cebuli. Mogą również cierpieć na alergie na niektóre rodzaje pokarmów i składników, dlatego dobrze jest sprawdzić swojego weterynarza.

Żywienie szczeniąt

Szczeniaki Foxhound angielski będą musiały jeść wysokiej jakości suchą karmę dla szczeniąt, która jest bogata w białko, wartości odżywcze i minerały. Żywienie szczeniąt powinno się składać z 3 lub 4 porcji dziennie, aby zapewnić zdrowy wzrost i rozwój.