Bedlington terrier

Opis rasy

Bedlington terrier to puchaty, wysoce inteligentny i przyjazny pies o charakterze oddanym i towarzyskim, który jest bardzo łatwy do nauczenia i posłuszny jego opiekunom. Bedlingtony są średniej wielkości psami, które wahają się od 45 do 53 cm w kłębie i ważą od 7 do 14 kg.

Wygląd

Bedlington terrier ma sztywny, miękki, gęsty i falowany puchaty włos na całym ciele. Pomimo swojego zaokrąglonego, puchatego wyglądu, te psy mają silne i muskularne ciało, a ich szyja jest długa i silnie zarysowana. Ich uszy są wąskie i wyprostowane, a ogony są krótkie lub średniej długości i uformowane jak łopata.

Zachowanie i charakter

Bedlington terrier jest łagodny i przyjazny dla ludzi i innych psów. Te psy są bardzo oddane i przywiązane do ich właścicieli i są niezwykle towarzyskie i energiczne. Bedlingtony mają skłonność do bałaganiarstwa i bywają głośne, kiedy są podekscytowane.

Pielęgnacja

Bedlingtony mają średnie zapotrzebowanie na pielęgnację i będą ciągle tracić włos, a ich sierść będzie musiała być czesana co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć martwe włosy i zapobiec tworzeniu się kołtunów. Te psy muszą też być okresowo strzyżone i krótkie i proste włosy muszą być myte co najmniej raz w miesiącu.

Ile żyje i na co choruje

Bedlington terrier żyje średnio od 12 do 15 lat i są wysoce podatne na kilka chorób, w tym na miopatię mięśniową, choroby serca i cukrzycę. Choroby oczu, takie jak distichiasis i katarakta, są popularne wśród Bedlington terrierów.

Szczeniaki i hodowla

Bedlington terrier szczeniaki są bardzo urocze, ale muszą być wychowane i tresowane od momentu narodzin, aby w przyszłości uniknąć zaburzeń zachowania. Najlepszym sposobem na uzyskanie zdrowego szczeniaka jest kupienie go od sprawdzonego hodowcy.

Cena

Ceny szczeniąt Bedlington terrier wahają się od 800 do 1500 dolarów, w zależności od jakości i pochodzenia.

Historia rasy

Bedlington terrier ma swoje korzenie w Anglii, gdzie był pierwotnie używany do polowania na lisy, wiewiórki i szczury. Rasa ta została zarejestrowana zarówno przez Kennel Club jak i przez American Kennel Club w XIX wieku.

Dla kogo

Bedlington terrier jest doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi, które szukają wspaniałego towarzysza. Te psy są również doskonałym wyborem dla doświadczonych hodowców lub osób, które chcą uczyć się sztuczek i występować w sportach psich.

Ciekawostki

Bedlington terrier jest znany z posiadania zaokrąglonego kształtu „koła pływackiego”, który jest unikalny dla tej rasy. Bedlingtony są również bardzo inteligentne i były wykorzystywane przez ludzi do pracy, w tym do wykrywania gazu w wyrobiskach i w fabrykach.

Popularne imiona

Chociaż Bedlington terrier są ogólnie znane jako rasa, są one także zazwyczaj przybierają imię własne, w tym Percy, Daisy, Jazzy, Daisy, Charlie i Winston, aby wymienić tylko kilka.

Czego nie może jeść

Bedlington terrier nie powinien jeść produktów zawierających czekoladę, cebulę i czosnek, kukurydzę, orzechy, owoce cytrusowe i słodycze. Te produkty są szkodliwe dla tych psów i powinny być strzeżone przed dostępem.

Żywienie szczeniąt

Szczenięta Bedlington terrier powinny otrzymywać pełnoporcjowe, wysokiej jakości pożywienie dla szczeniąt, które zapewni im odpowiednią ilość składników odżywczych i minerałów do prawidłowego rozwoju. Szczenięta Bedlington powinny otrzymywać trzy posiłki dziennie, w wieku od 4 do 6 miesięcy i dwa posiłki dziennie w wieku od 6 miesięcy do ukończenia roku.