American bully

Opis rasy American bully

American bully to amerykańska odmiana psa Pit Bull Terrier, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Wykazuje cechy ras Pit Bull Terrierów i jest dobrze zbudowaną i silną rasą o miękkim charakterze. Jest to rasa inteligentna, łatwa w szkoleniu oraz wyjątkowo przyjazna i życzliwa dla ludzi, w wielu przypadkach American Bully nawet wychodzi naprzeciw ludziom, aby ich powitać.

Wygląd

American bully ma muskularną sylwetkę i szeroką klatkę piersiową. Jego sylwetka ma kształt kwadratu, zaokrąglone barki, krótką szyję i postawną głowę. Ma szeroki i prosty pysk, krótkie uszy i gęste futro. Wyróżnia się cztery odmiany American Bully – Classic, Standard, Pocket i XL.

Zachowanie i charakter

American bully cechuje się wyjątkowo pozytywnym i przyjaznym charakterem. Uwielbia spędzać czas z ludźmi i innymi zwierzętami, jest łagodny, inteligentny i czuły. Jest bardzo wytrwały i niezależny. To doskonałe stworzenie do towarzystwa, a jego miłość do ludzi jest wyrazem wdzięczności za kontakt i opiekę.

Pielęgnacja

American bully potrzebuje regularnego szczotkowania aby utrzymać jego futro w dobrej kondycji. Jego uszy powinny być szczególnie dokładnie szczotkowane i czyszczone, a zęby powinny być regularnie czyszczone, aby zapobiec rozwojowi próchnicy. American Bully powinien być także regularnie odrobaczany i szczepiony.

Ile żyje i na co choruje

American bully żyje średnio od 8 do 12 lat, a przy dobrej pielęgnacji jest w stanie osiągnąć nawet 14 lat. Często choruje na problemy skórne, alergie, chorobę płuc, chorobę wątroby i problemy z nerkami.

Szczeniaki i hodowla

Szczenięta American bully są zdrowymi i żywymi stworzeniami, z zadziwiającym zapałem do zabawy i zdobywania wiedzy. Hodowla tej rasy wymaga wyjątkowo skrupulatnej selekcji, aby zachować stabilność i wysoką jakość.

Cena

Cena szczeniaka American bully zależy ogólnie od jakości linii rodowodowej, jednak w przypadku tej rasy można oczekiwać ceny w przedziale od 600 do 2500 dolarów.

Historia rasy

Amerykańska rasa Bully pojawiła się w latach 80. XX wieku jako efekt eksperymentów na rasie pit bull terrier. Rasa ta powstała w wyniku krzyżowania American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, Bulldog Angielski i inne rasy.

Dla kogo jest American Bully?

American Bully jest doskonałym partnerem dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami, ponieważ jest to inteligentny, energiczny i wesoły pies, który doskonale się dostosowuje do życia w bliskim kontakcie z ludźmi.

Ciekawostki o American Bullym

American Bully jest czasami określany jako „najbardziej miły pies na świecie”. Nigdy nie należy go nauczać walk ani szkolenia obronnego, ponieważ jest to rasa, która preferuje bardziej towarzyskie zachowania.

Popularne imiona dla American Bullys

Popularne imiona dla tej rasy to Ace, Bella, Bolt, Daisy, Duke, Frankie, Gus, Harley, Marley, Max, Molly, Oscar i Zoe.

Czego nie może jeść American Bully?

American Bully powinien unikać produktów mlecznych, pszenicy, pszenicy i pszenicy. Powinny unikać również żywności zawierającej zbyt dużo cukru, sztucznych barwników i konserwantów.

Żywienie szczeniąt

American bully szczenię powinno jeść czterokrotnie dziennie, przez pierwsze 12 tygodni życia. Żywienie to powinno się składać z doskonałej jakości pożywienia dla szczeniąt, które jest bogate w składniki odżywcze.