York chocolate

Opis rasy

Kot York Chocolate to jedna z ras kotów ziemi, a dokładniej rasa kota brytyjskiego. Koty te są w średniej wielkości, a ich najbardziej charakterystyczne cechy to długi, gęsty i gruby futro, okrągłe oczy i gruby, prosty ogon. Koty York Chocolate mają czekoladowy odcień włosów z zazwyczaj białymi znaczeniami na uszach, pysku i łapach.

Wygląd

Koty York Chocolate mają średnie, masywne ciało, które jest dosyć długie, a ich nogi są raczej krótkie. Mają łagodne, okrągłe uszy i okrągłe, szeroko rozstawione oczy. Ich włosy są długie, gęste i wyjątkowo grube. Koty te są zazwyczaj różowo-szare lub czekoladowe z białymi oznaczeniami na uszach, pysku i łapach. Koty York Chocolate mają mocne, grube kości, które są krótsze niż u innych ras.

Zachowanie i charakter

Koty York Chocolate są bardzo eleganckie, inteligentne, efektowne i pełne energii. Uwielbiają skakać, bawić się, wędrować i przeszukiwać. Koty York Chocolate są bardzo skupione i wytrwałe w wykonywaniu swoich zadań i potrafią nauczyć się wielu rzeczy. Są bardzo przyjacielskie i miłe, ale trochę ostrożne w obecności obcych.

Pielęgnacja

Koty York Chocolate są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji, ponieważ ich futro jest gęste i grube, a więc nie potrzebuje zbyt wiele kąpieli. Należy je czesać minimum dwa razy w tygodniu, aby utrzymać ich futro w dobrej kondycji. Należy również regularnie myć im uszy i szczotkować zęby.

Ile żyje i na co choruje

Koty York Chocolate żyją średnio od 12 do 14 lat. Są bardzo odporne na choroby, ale mogą mieć skłonność do nadwagi, skrętu jelit, problemów z oczami i alergii pokarmowych.

Szczeniaki i hodowla

Koty York Chocolate są trudne do hodowli, ale w dobrym otoczeniu i długotrwałej opiece, są w stanie zapewnić szczeniętom dobre warunki wzrostu i rozwoju.

Cena

Koty York Chocolate są jednymi z najdroższych ras kotów, a cena szczeniąt może sięgać nawet 3000 dolarów lub więcej.

Historia rasy

Koty York Chocolate są pochodzenia brytyjskiego. Rasa ta została stworzona w 1871 roku przez hodowcę kotów William’a Rossa.

Dla kogo

Koty York Chocolate są idealnym towarzyszem dla rodzin, które mogą zapewnić im dużo uwagi i miłości. Są wyjątkowo towarzyskie i lubią wędrować po domu, więc są doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają żywego towarzystwa.

Ciekawostki

Koty York Chocolate są bardziej podatne na alergie pokarmowe, niż inne rasy kotów. Są także znane z ich inteligencji i są w stanie nauczyć się wielu rzeczy.

Popularne imiona

Koty York Chocolate często nazywane są Harry, Coco lub Cinnamon.

Czego nie mogą jeść

Koty York Chocolate powinny unikać jedzenia żywności, która jest bogata w cukier i sól oraz jedzenia, które zawiera białko zwierzęce.

Żywienie szczeniąt

Szczenięta Kotów York Chocolate powinny otrzymywać wysokiej jakości suchą karmę dla kotów. Powinny też otrzymywać codzienną dawkę żywności dla szczeniąt, aby utrzymać ich zdrowie i dobre samopoczucie.