tonkijski

Opis rasy

Kot tonkijski to kot o małych wymiarach z wyrazistym długim pyszczkiem. Ten osobliwy kot o różowych uszach i delikatnym umaszczeniu jest idealnym towarzyszem do zabaw i zasypiania w łóżku. Z pozoru dziki, te przyjazne koty szybko przywiązują się do swoich właścicieli.

Wygląd i charakter

Koty Tonkijskie posiadają charakterystyczną sylwetkę, która jest przede wszystkim wyróżnia je spośród innych ras. Są one wyjątkowo szczupłe, z długim ciałem, okrągłymi uszami i smukłymi kształtnymi kończynami. Niezależnie od umaszczenia ich futro ma dużo dłuższe i bardziej miękkie w dotyku, a jego barwa i odcień są wyjątkowe. Koty Tonkijskie to zalotne, żywiołowe i aktywne zwierzęta, które uwielbiają się bawić i chodzić. Nie mają one problemu z pokazywaniem, jak bardzo lubią swojego właściciela.

Pielęgnacja

Koty Tonkijskie wymagają regularnej pielęgnacji, aby utrzymać ich futro w doskonałej kondycji. Regularne szczotkowanie ich futra, aby usunąć martwe włosy, jest bardzo ważne. Koty te nie wymagają szczególnej troski w zakresie kąpieli, jednak raz na jakiś czas można je umyć, aby utrzymać ich futro w dobrym stanie.

Ile żyje i na co choruje

Koty Tonkijskie mogą żyć od 15 do 20 lat, jeśli są odpowiednio zadbane. Mogą chorować na wiele chorób, w tym zapalenie oskrzeli i płucne, zaburzenia nerek i serca, cukrzycę i astmę.

Szczeniaki i hodowla

Szczeniaki Tonkijskie są małe i słodkie. Ważne jest, aby wybrać hodowcę, który jest godny zaufania i oferuje dobrej jakości szczeniaki. Dzięki właściwie dobranemu hodowcy życie kota może znacznie się poprawić.

Cena

Koty Tonkijskie są dostępne w cenach od 500 do 1000 dolarów. W tej cenie otrzymuje się zazwyczaj kota, który jest zdrowy, szczepiony, z książeczką zdrowia i zarejestrowany w stowarzyszeniu kotów.

Historia rasy

Koty Tonkijskie pochodzą z Japonii. Są one potomkami kotów, które mieszkały w dżungli wokół miasta Tosu w prowincji Shizuoka. Ich historia sięga XVIII wieku, kiedy to pierwsi koty tej rasy pojawili się w rzeźbiarstwie i malarstwie japońskich.

Dla kogo

Koty Tonkijskie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów właścicieli – od rodzin z małymi dziećmi po osoby starsze. Są one zabawne, lubią się bawić i cieszyć się życiem.

Ciekawostki

Koty Tonkijskie są znane z tego, że uwielbiają skakać na wysokich miejscach. To sprawia, że są one uważane za jedne z najlepszych kotów wspinaczkowych.

Popularne imiona

Koty Tonkijskie mogą mieć wiele różnych imion, w tym popularne imiona jak Miko, Saki, Shiro i Kaori.

Czego nie może jeść

Koty Tonkijskie nie powinny jeść żadnych produktów zawierających cukier, takich jak cukierki i słodycze, ani żadnych produktów zawierających białą mąkę, takich jak bułeczki i chleb.

Żywienie szczeniąt

Szczeniaki Tonkijskie potrzebują specjalnie zbilansowanej diety, aby zapewnić im prawidłowy wzrost i rozwój. Powinny one otrzymywać odpowiednią ilość protein i witamin, a także właściwe proporcje węglowodanów i tłuszczów.