Szkocki zwisłouchy

Opis rasy

Kot Szkocki Zwisłouchy jest klasyfikowany jako rasa kota domowego, która pierwotnie pochodziła z Szkocji. Jego charakterystyczną cechą jest wygląd uszu, które są długie, podobne do uszu puchacza. Jego ciało jest krótkie, zaokrąglone i miękkie, a ogon jest krótki i gruby. Koty Szkockie Zwisłouchy mają duże, spiczaste oczy.

Wygląd

Koty Szkockie Zwisłouchy są stosunkowo małymi kotami. Od dorosłego samca ważą od 3,2 do 4,5 kg, a dorosła samica waży od 2,7 do 3,6 kg. Mają krótkie ciała i krótkie, okrągłe oczy. Jego uszy są długie, opadające i delikatne. Sierść jest krótka, mocna i połyskliwa. Mają dobrze zdefiniowane linie. Ma uwalniający się aromat.

Zachowanie i charakter

Koty Szkockie Zwisłouchy są łagodnymi, towarzyskimi i wylewnymi kotami, które często są życzliwe w stosunku do obcych. Przede wszystkim są bardzo lojalni i kochają swoich właścicieli. Są bardzo ciekawskie i lubią zwiedzać różne miejsca. Są podatne na trening i szybko uczą się sztuczek. Lubią zabawy w wodzie i wolą zachowywać się jak grupa, niż pojedynczo.

Pielęgnacja

Koty Szkockie Zwisłouchy są dość łatwe w pielęgnacji, ponieważ ich sierść jest krótka i błyszcząca. Głównym celem jest wyczesywanie uszu raz w tygodniu i czesanie go raz w miesiącu. Usuń suche skórki i łojotok. Oprócz tego, trzeba dbać o regularne szczotkowanie, szczotkowanie zębów, usuwanie zalegającej sierści, regularne szczepienia i wizyty weterynaryjne.

Ile żyje i na co choruje

Koty Szkockie Zwisłouchy żyją średnio od 14 do 15 lat. Jednak jeśli są dobrze pielęgnowane, mogą żyć dłużej. Ta rasa kotów jest dosyć wytrzymała i odporna na choroby. Ale muszą być szczepione przeciwko chorobom, takim jak kocia białaczka, wścieklizna i choroby wirusowe.

Szczeniaki i hodowla

Koty Szkockie Zwisłouchy są podatne na hodowanie. Szczenięta są bardzo łagodne i lubią się bawić. Uwielbiają zabawy z innymi kotami lub z ludźmi. Szczenięta dobrze żyją z dziećmi i innymi zwierzętami. Przy wyborze szczeniaka należy sprawdzić, czy rodzice są zdrowi i są przebadani od chorób genetycznych.

Cena

Koty Szkockie Zwisłouchy są dostępne w cenach od 800 do 1500 dolarów, w zależności od rodzaju i miejsca zakupu. Jeśli chcesz kupić kota Szkockiego Zwisłouchy, należy sprawdzić odpowiednie organizacje hodowlane.

Historia rasy

Kot Szkocki Zwisłouchy popularne jest od XIX wieku. Jest to krzyżówka między dachowcem a innymi rodzajami kotów. Mieszkał w Szkocji, ale został przywieziony do Stanów Zjednoczonych w roku 1987.

Dla kogo

Kot Szkocki Zwisłouchy jest doskonałym kotem dla ludzi, którzy mają mało miejsca, jak w blokach mieszkalnych, mieszkaniach lub domach. Ponadto są odpowiednie dla rodzin z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi, ponieważ są bardzo przyjaznymi i towarzyskimi kotami.

Ciekawostki

Koty Szkockie Zwisłouchy mają średnie uszy, ale są one dłuższe niż u innych ras kotów. Dodatkowo są one pofalowane i miłe w dotyku. Mają one skłonność do czasem podnosić uszy, jakby słuchały z zainteresowaniem czegoś.

Popularne imiona

Popularne imiona dla kotów Szkockich Zwisłouchych to Nutmeg, Dash, Leo, Sammy i Chloe.

Czego nie może jeść

Koty Szkockie Zwisłouchy nie powinny jeść produktów i pokarmów, które są bogate w tłuszcz i cukier. Dla nich szczególnie niebezpieczne są konserwy i produkty zwierzęce. Ponadto, nie powinni jeść żadnych produktów, które mają w składzie czosnek, cebulę, grzyby lub rośliny strączkowe.

Żywienie szczeniąt

Szczenięta Szkockiego Zwisłouchy wymagają podzielonych posiłków zapewniających odpowiednią ilość białka i składników odżywczych. Konieczne jest, aby szczenięta otrzymały odpowiednią ilość białka, tłuszczu, węglowodanów i witamin. Szczenięta powinny być karmione dobrze zbilansowaną dietą wysokiej jakości.