Kuc Fell

Opis rasy

Kuc Fell to średniej wielkości rasa konia, która pochodzi z osiedla Fell w Lakeland, w Anglii. Są one zwykle wysokie od 14,2 do 15,3 stóp w kłębie, o krótkiej i proporcjonalnej szyi, szerszym grzbiecie i krótkim, silnym tyłem. Oglądając z boku, ma on silny, krótki zad i szeroki, silny głęboki klatka piersiowa. Kuc Fell ma zazwyczaj średnio do ciemnobrązowego umaszczenia.

Wygląd

Koni Fell ma zazwyczaj gładkie i określone linie i cechy. Głowa końskiego Fell jest krótka, z krótkim podbródkiem i delikatnymi kościami policzkowymi. Uszy są długie i bez loków. Oczy są duże i błyszczące. Górny pysk jest krótki, a szczęka mocna. Kłąb końskiego Fell jest płaski i krótki. Szyja jest umiarkowanie długa, krótka i lekko skośna. Sierść może być twarda lub miękka, z zazwyczaj szarawy łąki i czapraki. Szata konia Fell może być dowolnego koloru.

Zachowanie i charakter

Konie Fell są inteligentne, inteligentne i inteligentne, a jednocześnie mający bardzo dobry charakter. Są wytrwałe i wytrwałe, dzięki czemu są bardzo zdolne i zwinne. Mimo, że Kuc Fell może być trudny do szkolenia na zawody, zazwyczaj szybko się uczą i szybko reagują na polecenia.

Pielęgnacja

Pielęgnacja Konia Fell powinna obejmować codzienne czyszczenie, wyczesywanie, szczotkowanie i strzyżenie sierści. Należy również monitorować stan uszu, oczu i siodła. Jeśli stanowisko jest w pobliżu, koń powinien być regularnie szczepiony.

Ile żyje i na co choruje

Koń Fell może żyć od 20 do 25 lat. Podobnie jak wszystkie inne gatunki koni, Kuc Fell narażony jest na wiele chorób, w tym zapalenie stawów, zapalenie płuc i błonicy.

Źrebię i hodowla

Żebro Kuc Fell jest zazwyczaj długie i cienkie, a krycie i poród są proste. Kojce Nosickie są bardzo dobrze przystosowane do hodowli koni i mają wyjątkowo dobrą ogólną odporność. Żywienie kuców Fell powinno obejmować dużo dobrego jakościowo paszy.

Cena

Konie Fell zazwyczaj kosztują od 5000 do 10 000 dolarów amerykańskich. Cena zależy od wieku, rasy, stanu zdrowia i wyglądu konia.

Historia rasy

Koni Fell pochodzi z osiedla Fell w Lakeland, Anglia, znanego z hodowli koni od ponad 200 lat. Rasa ta została specjalnie stworzona do pracy na pastwisku, ale później stała się popularna na wyścigach i wystawach.

Dla kogo

Kuc Fell jest idealnym koniem dla osób, które lubią jazdę, dla osób, które szukają wytrwałego i wiernego towarzysza, a także dla osób, które potrzebują wysokiego, mocnego i silnego konia.

Ciekawostki

Konie Fell są znane zwykle za ich zdolności podskokowe. Są one również znane z wytrzymałości, siły i płynności ruchu; są jednym z nielicznych gatunków koni, które są w stanie skoczyć duże przeszkody bez wcześniejszego szkolenia.

Popularne imiona

Konie Fell mają bardzo popularne imiona, w tym Dandy, Jack, Joe, Molly, Nell, Red i Zeb.

Czego nie może jeść

Konie Fell nie powinny jeść żadnych przetworzonych pokarmów, takich jak czekolada, cukierki, słodycze lub produkty zbożowe. Należy również unikać dań zawierających grzyby, kapustę lub ostre jedzenie, ponieważ te produkty mogą powodować ataki leków.

Żywienie źrebięta

Żywienie źrebięta Kuc Fell powinno obejmować dobrej jakości paszę i wodę. Żywienie źrebięcia powinno również unikać zbyt dużej ilości produktów zbożowych lub słodyczy. Jedyne przekąski, które powinny być podawane, to świeże warzywa i owoce.